Letiště Benešov Letiště Benešov

Letiště Benešov - LKBE

SETKÁNÍ DŘÍVE NAROZENÝCH LÍTÁLKŮ

je tradiční akce, kterou tak jednou za dva roky pořádá Aeroklub Benešov, služebně nejstarší letecký provozovatel na letišti Benešov. Z jeho řad vzešli mnozí, kteří dnes stojí za firmami (či dokonce v jejich čele), dnes na letišti sídlícími a létajícími.

Letos v létě tomu navíc bylo pětapadesát let, co na nesvačilském letišti aeroklub vůbec vznikl, což zajisté je dostatečný důvod k oslavě.

V sobotu 30. září 2000 se již kolem deváté sešly v klubovně aeroklubu téměř tři desítky pamětníků. Protože i počasí celkem přálo, po krátké procházce hangáry a okoukávání hlavně nových ULL začalo rozpočítávání, vytváření skupin, hloučků, tlačení (éroplánů) a vůbec vše, co k leteckému provozu patří. Kdo by dokázal odolat šlechetné nabídce zase se po létech vznášet v L-13 Blaník, L-13SW Vivat, L-40 Meta Sokol, L-200 Morava či Z-43? Na každého se dostala nejen "židle" v kabině, ale po přistání i káva s dortíkem.

Druhé dějství - společenské setkání, se uskutečnilo v restauraci U Kovářů v Benešově. Ve vší slušnosti a vážnosti pochopitelně.


* * * * * * * * * *

Webmaster         Copyright: Letiště Benešov & Vl. Hadač 2000 - 2024        Úvodní strana